Hakkımızda

S.Kaan PEKMEZ; Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu Sadettin Kaan PEKMEZ ’in  TEKFEN İnşaat ve UĞUR İnşaat Tic. ve San.Ltd.Şti.’den edinmiş olduğu bilgi ve tecrübeler ışığında 2009 yılında kurulmuştur.
Kurulduğu ilk günlerde altyapı sektörü ile Karayolları, Devlet Su İşleri ve Valilik İşlerinde çalışmalarına başlayan Pekfen İnşaat; Yol, Baraj, Gölet, Taşkın Koruma, Sınır Güvenliği alanlarında birçok konularda faaliyet göstermektedir. Son yıllarda yaptığı başarılı atılımlar ile hizmet alanını oldukça genişletmiştir. 

Projelerde günümüz teknolojisi ile deneyimini birleştirerek birbirinden başarılı işlere imza atmaktadır. Gerçekleştirdiği projeler ile Türkiye’nin önde gelen taahhüt firmalarından biri olmuştur. Alanında tecrübeli teknik kadrosunu genç mühendisleriyle harmanlayarak oluşturduğu dinamik ekibinin katkılarıyla başarılı, yeniliklere açık ve önder bir firma olmuştur.

Zamanlama, çevre koruma, verimlilik, işçi sağlığı ve iş güvenliği konularına verdiği önem ile sektörünün lider şirketlerinden olma yolunda emin ve güvenilir adımlarla yürümektedir. HMC toplum ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak amacıyla hizmet anlayışını değişen dünya çerçevesinde geliştirerek kalitesini sürekli yükseltmeyi hedeflemektedir.